Додела Захвалница

3. јуна 2017. године, у свечаној сали АПВ Војводина у Новом Саду, додељене су Захвалнице и „Антологија ученичких радова“ овогодишњег конкурса, ученицима и наставницима за допринос у остваривању циљева и задатака Савеза друштава Војводине за борбу против рака, у области литерарних и ликовних радова на конкурсу: “Млади у борби против опаких болести“. Уметничким средствима је исказана жеља и намера да вреди живети у здравом окружењу, да болести настају и долазе због небриге одраслих, да се лоше животне навике могу заменити нечим бољим, лепшим и узвишенијим! Из „Десанкине“ школе похваљена је Ана Марија Стефановић, ученица 3/1 разреда са својом учитељицом Снежаном Ломигора и учитељица 3/2 разреда, Наташа Буљугић. Госте је поздравио председник Савеза, професор, доктор Младен Првуловић који је честитао и захвалио свим учесницима конкурса на лични допринос од општег значаја у промовисању здравља, поруком :“Боље спречити, него лечити!“. У културно уметничком програму, послушали смо виртуозе на хармоници и флаути Музичке школе из Новог Сада, а затим уживали у стиховима за децу и одрасле: Јакшића, Змаја, Костића, Трифуновића, које је говорио књижевник Прео Зубац. За крај овог лепог дружења, Перо Зубац је својим стиховима оплеменио душу свих присутних учесника овог лепог догађаја!


Наташа Буљугић

<< Nazad 

 

Корисни линкови

logo2

16357951