Чувамо традицију уз дечје игре из Баната

У Плочици је 17. септембра 2016. године, по осми пут, одржна Манифестација „Заборављене игре и вештине“ у, одличној и за сваку похвалу, организацији Месне заједнице овог банатског села и ОШ „Ђура Филиповић“. Она годинама уназад носталгично чува од заборава бројне дечје игре и вештине из наше даље прошлости. Ученици млађих разреда ОШ“Десанка Максимовић“ су са учитељицама Снежаном Ломигора и Наташом Буљугић, учествовали у такмичарским играма и вештинама: тапке, слика бело, прављење бунара од шапурина, гађање кликером у рошу, круњење кукуруза ручно, терање точка, кобасичари, гађање праћком... Наши најуспешнији такмичари били су другари другог разреда који су освојили бронзану медаљу, у игри слика-бело: Докљан Андрија, Лукић Невена и Нађа Лалић. Честитамо им!

Да би смо догодине били успешнији, поручујемо свим другарима да своје време одмора проводе у играма које су у складу са дечјом природом и здравим природним окружењем, како би се што боље и правилније развијали, били срећнији, физички и емоционално здравији. Наравно да и уз здраву храну нашег подневља, коју су нам и домаћини манифестације послужили: хлеб и маст, мекике, кувани кукуруз... можемо сачувати све добро наше богате традиције у коју се убрајају још и толеранција, дружељубивост, хуманост, уважавање различитости...

Наташа Буљугић
ПР ОШ“Десанка Максимовић“ Ковин

<< Nazad 

 

Корисни линкови

logo2

16357844