Приредба за Дан школе

16. маја 2023.године, у сали позоришта у Центру за културу Ковин, својим знањем и умењем, представили су се ученици ОШ "Десанка Максимовић". Повод је био обележавање Дана школе. Бројна публика, имала је прилику да ужива у хорском и оркестарском извођењу, соло  инструменталном музицирању на клавиру и гитари, драмским игроказима, као и говорењу стихова учесника Смотре рецитатора. За успешно реализовану приредбу, похваљују се сви учесници и њихове наставнице српског језика: Маја Лазаров, Олгица Петковић, као и наставница музичке културе, Снежана Качина.

На крају програма, директорка школе Ана Новковић, поделила је награде најуспешнијим учесницима такмичења на свим нивоима такмичења, оствареним током ове школске године.