Joш једно велико eTwinning признање за нашу школу и ученике IV/2

Ученици IV/2 су у току школске 2021/2022. године заједно са својим учитељем, Милошем Баковићем, као и са ученицима из Србије, Турске, Румуније, Јерменије и Албаније. учествовали у међународном eTwinning пројекту „My Sustainable Wonderland“. Пројекат је освојио Националну eTwinning ознаку квалитета и посебно је похваљен због коришћења различитих креативних дигиталних алата, осмишљених игровних активности и одличне међусобне сарадње ученика и учитеља.

mbetw42priz1

My Sustainable Wonderland Quality Label

Заједничка сарадња ученика и учитеља из 5 европских земаља резултирала је низом продуката у којима су се ученици боље упознали са концептом одрживог развоја, проширили знања о екологији и заштити животне средине и подигли свест о узроцима и последицама климатских промена. Национална ознака квалитета се додељује пројектима који задовољавају следеће критеријуме:

1. Унапређење извођења наставе;
  2. Повезаност пројекта са наставним планом и програмом;
  3. Комуникација и размена искустава између партнерских школа;
  4. Употреба ИКТ технологије;
  5. Финални производи, резултати и утицај пројекта.

Ово је још једно велико признање за све нас, наш рад и ангажман у настави. Честитамо свим ученицима, а посебно се захваљујемо родитељима на сарадњи и огромној помоћи.

Милош Баковић, коаутор и координатор eTwinning пројекта