ЗАМЕНА УЛОГА У 7/1

Током дечје недеље, реализована је још једна занимљива активност, коју ђаци старијих разреда, много воле! Час српског језика у 7/1 је протекао у замени улога, на којем су предавачи били сами ученици. Осим градива граматике “Глаголски прилог садашњи”, “решавале су се и текуће педагошке ситуације. Овај вид усвајања знања, од стране својих вршњака, у улози наставника, веома је ефикасан и као повремена пракса која се реализује путем тзв. групног рада.

На крају часа, наставница српског језика, Маја Лазаров,у улози ученика, похвалила је успешан рад предавача и дала тиме пример да и ученици у свакодневној настави, могу похвалити и своје наставнике на крају часа! Разлога за то увек има, јер похвала као облик мотивације има позитиван ефекат!

ПР ОШ”Десанка Максимовић” Ковин