Најбоље задужбине Светога Саве

Дан уочи обележавања школске славе, Светог Саве, ученици ОШ "Десанка Максимовић" су различитим активностима, истакли значај првог српског просветитеља у лику и делу. У млађим разредима су се израђивали панои са сликама и текстовима посвећеним великану. Ученици ликовне секције поставили су излозбу ликовних радова у холу школе. Реализовао се тематски дан у корелацији српског језика, математике, природе и друштва, музичке културе, ЧОС-а и слободних активности на тему Светога Саве и прошлости Србије у доба Немањића. У костимима Свеца, певала се химна Светом Сави и извео сценски приказ текста "Свети Сава и најбоље задужбине". На крају, молитвом пре и после учења, ђаци подсећају да све што учимо и радимо треба да буде у славу Творца, родитељима на понос, а цркви и држави на корист!

svsavaСРЕЋНУ ШКОЛСКУ СЛАВУ
ЖЕЛИ ВАМ КОЛЕКТИВ ОШ "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ"КОВИН