„Шума живот значи“ – драматизација ученика II/2

Ученици II/2 су на часу српског језика извели драматизацију текста „Шума живот значи“, који је написао Тоде Николетић. Подељени у три екипе глумаца, ученици су самостално креирали маске за ликове животиња које су тумачили. На сцени су се нашли: Верица Веверица, Зекан Ушекан, Лија Прија и Медо Чедо.

Suma zivot znaci

За време драматизације било је врло важно водити рачуна о томе да се речи правилно наглашавају и да се покретима остварује уверљивост казиваног. Интонација говора пратила је и истицала природу и јачину осећања. Многи ученици су свој глас мењали према улогама, осећањима и расположењима драмских лица. Након остварене драматизације глумци су истакли шта им се у сценској реализацији посебно допало и чија глума је изазвала најбоље реакције публике.

Шума живот значи - драматизација

Драматизација је у потпуности остварила свој циљ. Ученици су успоставили паралелу између света животиња и света одраслих, били су врло креативни и аплауз је био и више него заслужен.

Милош Баковић