„Мој робот може све“ – Европска недеља програмирања у другом разреду

У одељењу II2 је, у периоду од 19. до 23. октобра, по пети пут обележена Европска недеља програмирања (CodeWeek 2020) у нашој школи. Ученици II2 су на часовима ликовне културе креирали роботе. За овај креативни изазов користили су кутије различитих облика и величина, ролне папира, разнобојне чепове,  вуницу, папире у боји, колаж папир, фломастере, бојице и лепак који би све то повезао и одржао на једном месту. Креирање робота подстакло је креативност и логичко размишљање, али и могућност да ученици размишљају на другачији начин.

За крај недеље ученици су се подсетили попуњавања пиксел бојанки. Ова необична врста бојанки је посебна због свог алгоритма и иновативног начина бојења уз помоћ малих квадрата. Поред тога, ова занимљива врста бојанки побољшава дечју концентрацију, моторику и логичко размишљање. Овогодишње пиксел бојанке су, поред бројева, садржавале и слова па су бојење чиниле малчице тежим. Међутим, то није представљало никакву препреку како би ученици од слова и бројева направили праву малу уметност.

Милош Баковић