Деколаж у трећем разреду

Ученици оба трећа разреда, часове ликовне културе у септембру месецу, реализовали су у школи, али и у Гугл учионици, онлајн, као и у дигиталном уџбенику. Комбинованим начином рада, комбиновало се и у коришћењу ликовних материјала. Иако деца воле да цртају, сликају и вајају, применом технике колажа и деколажа, спознали су карактеристике новог ликовног изражавања.

Стварали су нове ликовне композиције различитим материјалима и облицима. Осим оловака, бојица и боја, коришћени су папир у боји, новинска хартија, фотографије, тканине... Ученицима је , након теоретског упознавања са техником деколажа и његовом карактеристиком, употребом дигиталног уџбеника, дат задатак да прикупе  сав неопходан материјал за рад. Деколаж ће настати ако на колажу нешто промене, изгребу или исеку и поново склопе  у нову целину. На часовима, у школи, у абијенту налик атељеу, мали уметници су били веома  инспирисани. Машту су пратили спретни прстићи који су са лакоћом цепкали, лепили, прелепљивали, доцртавали, склапали, комбиновали и опет мењали. Уз велики труд и активним учешћем ученика у реализацији ове теме. настала је и једна изложба, коју су у Гугл учионици имали прилике да виде сви ученици млађих разреда школе током  трајања Дечије недеље.