„Десанкини“ најуспешнији школарци, на свечаном пријему

20. јуна 2017. Одељењe за јавне службе и општу управу Општинске управе Ковин, у сарадњи са Центром за културу Ковин и под покровитељством председнице општине, организовало је традиционални пријем и свечану доделу диплома за „вуковце“ и најуспешније ђаке основних и средњих школа са територије општине у школској 2016/17. години. Наш ђак генерације, Јована Златановић, као и носиоци Вукове дипломе: Романов Никола, Милуновић Бојан, Лакић Урош и Бирташевић Ивана, су са својим старешинама Олгицом Петковић и Вукосављевић Радомиром, били међу најбољима! Дипломе и вредне књиге уручене су вуковцима, ђацима генерације и ученицима који су освојили једно од прва три места на такмичењима покрајинског, државног-републичког нивоа, као и на интернационалним надметањима.

Ове године, у школама које раде на територији општине, укупно 38 ученика завршило је основну школу са изузетним успехом и тиме залужило диплому "Вук Караџић", док је међу средњошколцима таквих троје. Проглашено је и 15 „ученика генерације“.

Ђаци генерације основци добили су, поред вредних књига и поклон ваучер у вредности 10.000 динара. И ове године пригодне поклоне добили су не само ученици, већ и њихови ментори – учитељи и наставници који су их припремали за врхунска остварења.

Све честитке ђацима и њиховим родитељима, као и наставницима, упућује колектив ОШ “Десанка Максимовић“ из Ковина!