„Српски језик је поезија, само птице певају лепше“

11. јуна 2017. године, ученици од првог до четвртог разреда ОШ “Десанка Мaксимовић“, осамдесеторо њих, посетило је „15. Витезово пролеће“ у Београду, у Сава Центру, не само због тога што је међу нњима награђене деце, већ што има веома велики значај у ширењу културног наслеђа као и усмеравања деце ка вредностима књиге, учења и правилног развоја.

На манифестацији су награђени првачићи: Урош Тодоровић и Лука Илић и ученици трећих разреда: Хана Закић, Тамара Јовановић, Немања Савковић и Анђелија Стојилковић, сви у области ликовног стваралаштва. Награда је књига и диплома и представљају прави мотив деци за културан развој и усмеравање ка вредностима образовања. Честитке награђенима и њиховим учитељима: Драгани Милетић, Драгани Ђурић, Снежани Ломигора и Наташи Буљугић! На манифестацији је било присутно преко 3000 деце са наставницима и родитељима, док је и ове године велики број деце организовано стигао из унутрашњости.

Фестивал ВИТЕЗОВО ПРОЛЕЋЕ је једна од највећих дечијих образовних манифестација у Београду при чему се у први план ставља образовно-културни аспект. Најзначајнији гост, Матија Бећковић га је назвао Конгресом витезова, Конгресом цвећа и он, као такав, предтавља најлепше лице Србије!

Поред дечијих песника међу којима су били и Недељко Попадић, Радомир Андрић, Мила Мутавџић, Слободан Станишић, Гроздана Олујић, Миодраг Јакшић и многи други, учествовала су и позната имена из културног и јавног живота Београда и Србије, звезде музичке сцене које су се уз песму и игру дружиле са децом.

Своју посету Београду, „Десанкини“ ђаци ће памтити и по шетњи ЗОО вртом, која увек изнова нуди нова сазнања о животињама далеких крајева, али и развија емпатију и бригу о њима.