Старт за покрет!

Пројекат “Покренимо нашу децу” предвиђа увођење 15 минута физичке активности за ученике од првог до четвртог разреда свих 1.206 основних школа у Србији. Циљ је превенција лошег држања, деформитета кичме, гојазности и неактивности код млађих ученика. 70 одсто ђака у Србији је недовољно физички активно, сваки четвтрти је гојазан, а сваки пети има лоше држање. Ученици ће са својим учитељима свакодневно вежбати по 15 минута према разноврсним моделима вежби које је за потребе програма осмислио Српски савез професора физичког васпитања и спорта, а у оквиру пројекта који је покренула “Аква Вива” заједно са Министарством.

Са циљем пројекта, промовисање физичке активности и добрих стилова жиивота, 21.фебруара 2017. упознат је и Актив учитеља ОШ „Десанка Максимовић“ из Ковина. Путем презентације учитеља Баковић Милоша, приручника и промотивних плаката, учитељи су добили упутства какао да ефикасније реализују и остварују циљеве овог пројекта. Предвиђена су три модела рада: ПРВИ модел су вежбе у учионици: „Веселе столице“, „Причам ти причу“, „Здрава стопалца“, „Разиграна палица“. ДРУГИ модел обухвата вежбе уз музику „Музичка гимнастика“, „Плеши и заледи се“. ТРЕЋИ модел обухватају вежбе на отвореном простору: „Јесење, зимске и пролећне играрије“.

За активнији живот у школи и срећније детињство Покренимо нашу децу!