Деца „Десанкине“ школе, деци „Дневног боравка“ - Радост на дар!

Ученици ОШ “Десанка Максимовић“ су се током Дечје недеље радо одазвали позиву за учешће у акцији “Деца -деци“ у организацији Општине Ковин и прикупили играчке, школски прибор и сликовнице. У петак, 14. октобра, однели су их у недавно отворен „Дневни боравак“ за децу и младе особе са посебним потребама. У ковинској општини ово је први објекат намењен особама од пет до тридесет година, који ће четири сата девно ( у терминима од 9-17ч ) моћи да бораве у једном пријатном, адекватно њиховим потребама, опремљеном простору, са још пријатнијом и стручном подршком младих, љупких и хуманих људи. Иако кроз основно образовање велику пажњу и значај пружамо деци са посебним потребама, још већу улогу у њиховој социјализацији и осамостаљивању имају и овакве установе. Родитељима такође значи много, јер своју децу могу поверити особама које ће их, безмало једнако, чувати и волети као родитељи. Ученици су са својим учитељицама понудили и помоћ у смислу подршке у неким заједничким активностима, излетима, одласцима у културне установе, са жељом да нашим другарима свакодневицу учинимо што радоснијом ! У духу изреке да се само срећа увећава када се дели, ученици и колектив „Десанкине“ школе желе да је у овом боравку буде у изобиљу!

ПР Наташа Буљугић