Прваци у Градској библиотеци "Вук Караџић"

Библиотека ,,Вук Караџић,, Ковин поводом ,,Дечје недеље,, организовала је пријем првака из ОШ Десанка Максимовић. Упознавање са установом ученици су доживели са велком радошћу препознајући књиге које су им читали за лаку ноћ њихови родитељи и баке и деке. Одушевљено су прелиставали књиге, коментарисали и показивали садржаје једни другима. У разговору са библиотекаром госпођом Веселком Јовановић активно су учествовали износећи да знају правила која треба да поштују у библиотеци и када изнајмљују књиге. Приказан је кратки филм ,,Игре из детињства наших дека и бака". Нека игре се заборављају, а неке одолевају забораву и играју и дан данас, жмурке, трка са џаковима, надвлачење конопца и школица.

Прваци су отишли после свечане доделе чланских карата уз обечање да ће долазитии позајмљивати књиге, чувати да би и друга деца могла да уживају у књигама које ће обележити  њихово детињство.

Драгана Милетић