ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДАНА ОСЛОБОЂЕЊА  КОВИНА  У ПРВОМ СВЕТСКОМ РАТУ

У  четвртак, 10. новембра 2022. године, са почетком у 11 часова на Војничком гробљу, организован је програм обележавања 104. годишњице  Дана ослобођења Ковина у Првом светском рату, који је иначе 12. новембра 1918. ослобођен.

Поред бројних  представника Владе Републике Србије, Војводине, Војске Србије,  амбасада земаља чији су војници сахрањени на ковинском гробљу, свештенства, удружења ратника и њихових потомака и других организација из локалне заједнице, присуствовали су и ученици наше школе 7. и 8. разреда. Организациони одбор је сматрао да ове године посебно активно учешће у програму треба да имају млади суграђани, ученици основних и средњих школа, што је овом приликом и реализовано.

Све похвале за ученике наше школе, који су овај задатак прихватили и испунили са крајњом озбиљношћу и одговорношћу, што и представља одлику будућих одраслиих грађана нашег града.