Мале олимпијске игре 2022.

“МАЛЕ ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ”, на основу Годишњег календара школских такмичења, одржане су 7. априла 2022. године, за ученике првог, другог и трћег разреда, традиционално у хали школе “Ђура Јакшић”. Ученици ОШ “Десанка Максимовић” су и ове године постигли сјајне резултате у дисциплинама полигона.

ПРВО МЕСТО ОСВОЈИО ЈЕ ПРВИ РАЗРЕД У ”ЗАБАВНОМ ПОЛИГОНУ”,

УЧИТЕЉИЦЕ: ТАТЈАНА БОШКОВ И ИВАНКА ПАНИЋ

НАШИ ПРВАЧИЋИ СУ ОБЕЗБЕДИЛИ ПЛАСМАН НА ОКРУЖНИ НИВО ТАКМИЧЕЊА!

ТРЕЋЕ МЕСТО ОСВОЈИО ЈЕ ДРУГИ РАЗРЕД У “ПОЛИГОНУ СПРЕТНОСТИ”, УЧИТЕЉИЦЕ: ДРАГАНА МИЛЕТИЋ И ДРАГАНА ЂУРИЋ

ТРЕЋЕ МЕСТО ОСВОЈИЛИ СУ ДЕЧАЦИ ТРЕЋЕГ РАЗРЕДА

УЧИТЕЉИ: ГОРДАНА АЛБУ И МИЛОШ БАКОВИЋ

ДРУГО МЕСТО ОСВОЈИЛЕ СУ ДЕВОЈЧИЦЕ ТРЕЋЕГ РАЗРЕДА

УЧИТЕЉИ: ГОРДАНА АЛБУ И МИЛОШ БАКОВИЋ

ЧЕСТИТАМО НА ОСТВАРЕНОМ УСПЕХУ И ПРОМОЦИЈИ ТИМСКОГ СПОРТА!

О пропозицијама такмичења:

Такмичење се спроводи у виду штафете у 4 категорије, I разред мешовито, II разред мешовито IIIразред дечаци и III разред девојчице. Екипу I и II разреда чини 12 ученика, 6 девојчица и 6 дечака од кпјих су једна девојчица и један дечак резервни такмичари. У кпнкуренцији III разреда одвојено се такмичи 12 дечака и 12 девпјчица (по 2 резервна такмичара). Такмичари стоје у колони по један, иза линије старта. Мери се укупно време које је потребно да свих десет такмичара заврше полигон. Најбољи резултат одређује победника. Измена такмичара у штафети врши се на старту – циљу ддиром руку („Баци пет“). Време се зауставља када последњи ученик/ученица из тима дође до циља и вођи екипе додирне руку („Баци пет“).

Моторички задатак и грешке (за сваку грешку се додају казнене 2 секунде)