Поздрав зими и другом полугодишту

Ученици млађег узраста ОШ „ Десанка Максимовић“ у Ковину, друго полугодиште су започели са часовима који су реализовани у дворишту школе! Уз предходну добродошлицу својих учитељица и подсећањем на поштовање мера заштите, са великом радошћу су прихватили предлог да у школском дворишту упуте поздрав зими! Иако веома хладно, боравак на ваздуху је веома пријао. Најпре су се деца грудвала, а затим правила Снешка Белића. Ово време је, макар на кратко, све вратило у она безбрижна, уобичајена времена, која су деца проводила без неких ограничења. Школским двориштем одјекивали су смех, дозивање, весела цика и опет смех! Лица деце, сијала су као и сунце тога дана! А онда су паперјасте пахуље поново почеле да лепршају око промрзлих носића и румених обрашћића.  Знало се да ће их зима опет сачекати и наредног дана, па су задовољно, сви ученици ушли у своје топле учионице!