„Кенгур без граница“

17. септембра 2020. године, у ОШ “Десанка Максимовић“ Ковин, одржано је такмичење „Кенгур без граница“ за школску 2019/20.годину, које је требало да се реализује у марту месецу. На сајту ДМСа, објављени су и коначни резултати прошлогодишњег такмичења. Из наше школе је било 102 такмичара, од првог до осмог разреда, али на нивоу Србије, запажене резултате остварили су ученици:

ЈАЏИЋ МАРКО, ТРЕЋЕ МЕСТО, ДИПЛОМА, 7/2 разред, наставник математике Ивачковић Милош

ДУМИТРУ БРАНИМИР, ПОХВАЛА, 5/2 разред, наставник математике, Радомир Вукосављевић

МАРКОВИЋ ЈЕФИМИЈА, ПОХВАЛА, 6/1 разред, наставник математике, Ивачковић Милош

РАНИСЛАВИЋ ИВА, ПОХВАЛА, 7/1 разред, наставник математике, Радомир Вукосављевић

МИХАЈЛОВ АНЂЕЛА, ПОХВАЛА, 7/2 разред, наставник математике Ивачковић Милош

ГОРЧИЋ НИКОЛИНА, ПОХВАЛА, 8/1 разред, наставник математике Радомир Вукосављевић

ЧЕСТИТКЕ НА ОДЛИЧНИМ РЕЗУЛТАТИМА, КАКО УЧЕНИЦИМА, ТАКО И ЊИХОВИМ НАСТАВНИЦИМА!

Да се подсетимо о такмичењу...

Шта је циљ такмичења?

Основни циљ такмичења „Кенгур без граница” је популаризација математике. Циљ такмичења је и повећање интересовања за математику и природне науке, као и степена логичког и комбинаторног мишљења, разумевања текстова и примене стеченог математичког знања.

Зашто је такмичење међународно?

Ученици у целом свету, у преко 90 држава, у исто време размишљају о истим проблемима и решавају исте задатке.

ДАТУМ И ВРЕМЕ НАРЕДНОГ ТАКМИЧЕЊА јединствено је у целом свету:

Какво је то такмичење?

„Кенгур без граница” је тест такмичење. Сваки задатак има 5 понуђених одговора од којих је само један тачан. Тест садржи 30 задатака са три степена тежине (по 10 задатака) које ученици од 5. разреда основне школе до 4. разреда средње школе раде 90 минута. Ученици 3. и 4. разреда основне школе треба да одговоре на 24 питања за 75 минута и за њих су задаци подељени по тежини на групе пo 8 задатака. Ученици 1. и 2. разреда основне школе добијају 18 занимљивих задатака, подељених у три групе по 6 задатака, које треба да реше за 60 минута. Награде се додељују после финалног такмичења.