Добродошли прваци

2. септембра 2019. године, свечано је дочекана још једна генерација првака у Основној школи „Десанка Максимовић“ у Ковину. Приредбом, у организацији учитеља првог, трећег и четвртог разреда, поздравном речју директорке Ане Новковић и присуством свих чланова колектива школе, ђацима и њиховим родитељима, упућена је топла и искрена добродошлица! Учитељи првака: Гордана Албу и Милош Баковић, прозивајући своје ђаке, загрљајима и спортским поздравима охрабривали су свакога понаособ! Наградили су их Добродошлицама, лентама, школским прибором, као и мајцама са логом школе. За узврат, учитељи су добили на дар насмејана лица својих ученика и погледе родитеља, испуњени вером и надом да ће их ови дивни људи, њихови учитељи, подржавати и бодрити, једнако одговорно и снажно, као и они сами! Након приредбе и прозивке, ученици су поносно заузели своје место у школској клупи у својој учионици, где ће и ова генерациија првака ОШ „Десанка Максимовић“, укључена у Пројекат „Дигитална учионица“, осавремењивати наставу, наравно не занемарујући у основи оно што је традиционално: наш језик, културу и писану реч!