Савиндан у ОШ „Десанка Максимовић“ у Ковину

Српска православна црква слави Светог Саву, празник посвећен оснивачу српске цркве и просветитељу. Као заштитник школе, учитеља и ђака, прославио се и данас, 27. јануара 2020. године, у ОШ „Десанка Максимовић“, у присуству ученика и запослених, као и родитеља, родбине и пријатеља школе, уз сечење славског колача и приредбе. Најпре је школски хор овај свечани скуп, отворио Химном Светом Сави. Под диригентском палицом, наставнице музичке културе, Снежане Качина, отпеване су и изворне народне песме, умилним вокалима чланица школског хора. Затим су ученици осмог разреда, домаћини славе, са својим разредним старешинама, Горданом Станковић и Емилијом Тођераш и са оцем Новаком, пререзали колач. Молитвама Светом Сави, пред његовом иконом , уз свећу, колач и жито, отац Новак је пожелео присутнима добро здравље, успеха и среће, као и то да будемо што бројнији као народ. Здравице, стихове и драматизације о Светом Сави, припремили су ученици другог разреда, са својим учитељицама, Снежаном Ломигора и Наташом Буљугић, као и ученици трећег разреда, са својим учитељицама, Татјаном Бошков и Иванком Панић. Наставнице српског језика, Маја Лазаров и Олгица Петковић су са својим ученицима драмске секције, извели драматизацију. Сав ученички труд, био је награђен снажним аплаузима. Домаћински, гости су послужени житом, које по традицији праве вредне руке наших мама, перецима, бомбонама и другим слаткишима. Наравно, послужења је било довољно и за све наше ђаке, који су и овог пута чували традицију, поштујући вредности српских просветитеља, негујући наше богато културно-историјско наслеђе!

„СВЕТИ САВА- НЕБЕСКИ ЧОВЕК И ЗЕМАЉСКИ АНЂЕО“