“ДАБАР“ такмичење у ОШ „Десанка Максимовић“

28. новембра 2019. године, ученици млађих разреда су са ментором овогодишњег такмичења, учитељем Милошем Баковићем, реализовали „ДАБАР“ такмичење у области информатике и рачунарства, на школском нивоу. Учествовало је по три ученика из сваког одељења. Узраст 1. и 2. разред, решавао је задатке у категорији „Јуниор 1“, а узраст 3. и 4. разред, решавао је задатке у категорији „ Јуниор 2“. Такмичење је реализовано он-лајн. Након пријаве, сваки ученик је имао 40 минута за решавање задатака. По истеку времена, систем се аутоматски затвара и чува резултате. Свака категорија је имала 12 задатака у три нивоа тежине, а за нетачне одговоре, добијају се негативни поени. Наши ученици, уз одличан и ефикасан менторски рад учитеља Милоша, дужи низ година уназад, остварују добре резултате и стичу нова искуства и знања у овој области рачунарства и информатике!