Угледни час - српски језик

„Писма из Италије“ , Љубомир Ненадовић

У одељењу 8-2 одржан је угледни час на којем је обрађена наставна јединица “Писма из Италије„ (одломак о посети Напуља и сусрету са Његошем) Љубомира Ненадовића.

На почетку часа ученици су поновили усвојено знање о породици Ненадовић и њиховој важној улози како у историји тако и у књижевности.

Након разговора   о појму „путопис“ анализиран је текст тако што су ученици износили своје утиске о Ненадовићевом путопису наводећи мотиве које су уочили у тексту   као и примере који илуструју пејзаж и портрет у“ Писмима из Италије“.

У завршном делу часа ученици су имали прилику да упознају Напуљ и околину и из угла њихове наставнице енглеског језике Емилије Тођераш,која је презентовала своје путовање кроз фотографије, видео записе и многе занимљивости, а све у циљу бољег разумевања путописа , али и   репортаже као облика новинарског изражавања.

Маја Лазаров