Пријем за вуковце и најуспешније ђаке у школској 2018/19.

Под покровитељством председнице општине, у сарадњи са  Центром за културу Ковин, Одељењe за јавне службе и општу управу ОУ организовало је традиционални пријем и свечану доделу диплома за „вуковце“ и најуспешније ђаке основних и средњих школа са територије општине у школској 2018/19. години.

Обраћајући се најбољим ученицима, председница општине Сања Петровић је, између осталог, рекла: „Желим вам свима пре свега да будете здрави, да уживате у најлепшем - ђачком добу и да учите оно што волите, да упишете жељену средњу школу или факултет и да у свему томе не заборавите да нађете времена за пријатеље, за породицу, али и за заљубљивање и за све друго што најбоље пристаје једној младости и школским данима.“

Дипломе и вредне књиге председница општине уручила је вуковцима, ђацима генерације и ученицима који су освојили једно од прва три места на такмичењима покрајинског, државног-републичког нивоа, као и на интернационалним надметањима. Ове године, у школама које раде на територији општине, укупно 40 ученика завршило је основну школу са изузетним успехом и тиме заслужило диплому ,,Вук Караџић“, док је међу средњошколцима таквих шесторо. Проглашено је и 13 „ученика генерације“.

Ђаци генерације основци добили су, поред вредних књига и поклон ваучер у вредности 15.000 динара, а Савет за младе СО Ковин традиционално је наградио ђаке генерације средњих школа лаптоп рачунарима.

И ове године пригодне поклоне добили су не само ученици, већ и њихови ментори – учитељи и наставници који су их припремали за врхунска остварења.

У културно-уметничком програму свечане доделе учествовали су „Скореновачки цитраши“, група ученика школе из Скореновца, чланова КУД „Петефи Шандор“, који су освојили престижно признање на међународној смотри у Будимпешти. Посебан наступ на пријему имали су оркестри школа из Делиблата и Мраморка, који су под вођством професорке Виолете Помар ове године постали прваци Србије у категорији малих школа.

ОШ "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ" КОВИН

1. БИРТАШЕВИЋ АНЂЕЛА, УЧЕНИЦА ГЕНЕРАЦИЈЕ И НОСИЛАЦ

ДИПЛОМЕ "ВУК КАРАЏИЋ" И ДРУГО МЕСТО НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

1. СТОЈАНОВИЋ КАТАРИНА, носилац Дипломе "Вук Караџић"