Завршна приредба

12. јуна 2019. године, одржана је завршна приредба ученика ОШ „Десанка Максимовић“у Центру за културу Ковин. Носиоци овог дивног догађаја, по традицији, били су ученици четвртих разреда са својим учитељима: Горданом Албу и Милошем Баковићем. Ученици млађих разреда (од првог до четвртог разреда) су славили не само крај школске године, већ и лепоту своје традиције кроз песму и игру! Најпре су се чуле народне изворне песме са Косова и Метохије и Србије, ученика четвртаг, петог и шестог разреда, по избору наставнице музичке културе, Снежане Качина. Вијала су се кола из свих крајева наше Србије: чачанско, ужичко, банаћанско, приказивала народна ношња са свим лепотама веза. Најлепше песме и игре националних мањина, представила су певачка друштва наше школе на мађарском и румунском језику, које су са ученицима припремиле наставнице мађарског језика, Каролина и наставница румунског језика, Ана. Присутни су громким аплаузима, вођени срцем, једнако као и љубављу према својој деци, награђивали успешан наступ свих ђака. Здравицом водитеља Невене и Аце, на почетку и на крају приредбе, поздрављени су и будући прваци којима су пожелели много успеха и лепих дана наредног школовања!