Микробит рачунари у нашој школи

У оквиру пројекта “Школе за 21. век”, наша школа добила је Микробит рачунаре. Реч је о џепним рачунарима који садрже низ сензора који се могу кориситити за креирање нових уређаја и управљање другим уређајима, и самим тим је креативно неисцрпан.

Наши ученици ће имати могућност да се упознају са микробит уређајима и кренути на пут развоја вештина као што су критичко размишљање и решавање проблема и свеопште дигиталне писмености, које су ученицима неопходне за успешну каријеру или наставак образовања. Употреба Микробит уређаја ученицима пружа могућност да ураде нешто ново и на свој начин.

Наши ученици су на часу информатике, заједно са наставницом Миланком Стојковић, већ имали прилику да програмирају ове малене рачунаре.