Угледни час у 2-2 и 3-2, тема саобраћај

Учитељице Иванка Панић и Драгана Ђурић су дана 31.10.2018. као и 7.11.2018. учествовале на семинару чија је тема била Опасности у саобраћају. Организатори овог семинара су Агенција за безбедост саобраћаја и Општина Ковин. Тема семинара је веома важна а односи се на бзбедност наше деце у саобраћају: деца пешаци, деца бициклисти и деца која се возе у аутомобилима заједно са својим родитељима. Циљ овог семинара је да се развија свест код свих нас а нарочито код родитеља и деце,колико је важно да поштујемо саобраћајна правила а све у циљу потпуног смањења страдања деце у саобраћају.

Наш угледни час,одржан 5.11.2018. био је са темом: Ученик као пешак у саобраћају. Најпре смо поновили саобраћајна правила како се правилно и безбедно прелази улица. Затим смо изашли на улицу и правилно и безбедно прелазили на обележеном пешачком прелазу испред школе и на прелазу са семафором за пешаке, на раскрсници. Као мотивација за рад помогла нам је песма Семафор и цртани филм Агенције за безбедност саобраћаја-Пажљивко.

Драгана Ђурић