„Десанкини“ четвртаци међу најбољим „Дунавским уметницима 2018. године“

29. јун - Дан Дунава

Ученици четвртих разреда ОШ “Десанка Максимовић“ учествовали су у обележавању Дана Дунава на Националном нивоу у организацији Младих истраживача Србије: Са својим учитељицама Снежаном Ломигора и Наташом Буљугић, ученици су камером бележили акивности које су имали посећујући обале Дунава у Новом Саду, Београду, Ковину и послали видео записе. Два рада „Десанкиних“ ђака су ушла у дест најуспешнија на овогодишњем конкурсу.

Млади јстраживачи Србије имају задовољство да саопште резултате наградног конкурса „Дунавски уметник 2018 – Активирајте се за здравији Дунав“ на националном нивоу.

На конкурс је ове године пристигло преко 120 радова у категорији УМЕТНИЧКИХ РАДОВА и категорији ВИДЕА. Радове је оцењивао жири састављен од представника Републичке Дирекције за воде Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Србије, World Wide Fund-а и Младих истраживача Србије.

Презентујемо вам по 10 најбоље оцењених радова који ће бити прослеђени организатору међународног конкурса на целом сливу Дунава, GWP-CEE-у.

Категоријa ВИДЕО

1. На лепом плавом Дунаву“, група ученика II разреда, Бачки Моноштор