Посета Црвеном крсту Ковин

У недељи обележавања Дана школе и Црвениг крста, по четири представника Одељенских заједница другог, трећег и четвртог разреда ОШ "Десанка Максимовић", посетили су Црвени крст са учитељицом Наташом Буљугић. Љубазна добродошлица домаћина, добра презентација рада ове организације, оптимизам и  хуманост  волонтера, учинили су  боравак деце у овој установи веома значајним и важним. Најпре су ђаци упознати са идејом и начином оснивања организације Црвеног крста, гледајући анимирани , едукативни филм "Прича о једној идеји", након којег је уследио квиз знања. Затим је "Гест пријатељства и осећања", игра, показала начин окретања једних  према другима, уважавајући и поштујући различитости и осећања. Ученици су позвани да се као волонтери укључе у рад Црвеног крста и тако дају свој допринос.