Поводом Међународног дана бака, позвани сте на изложбу четвртака!

28. март је Међународни дан бака и њима у част, обележен је и у ОШ “Десанка Максимовић“ занимљивом изложбом радова, ученика четвртих разреда. Са својим учитељицама, Снежаном Ломигора и Наташом Буљугић, ученици су израђивали лутке од платна и облачили у ношњу из краја одакле су њихове баке. Прво су кројили саме лутке и ношње, а затим шили, додајући детаље везењем или цртањем. Свему овоме, најпре је предходио разговор унука са бакама у којем су наши ђаци научили много тога новог: не само изглед ношње, већ и када се она носила, у којим приликама, ко их је шио најчешће у породици (девојке које су се спремале за удају), мобама, уопште о начину живота у крају одакле су њихове баке. Ова активност је највише усрећила баке које су задовољно провеле време, преносећи традицију и знања на своје вољене унуке, као и ђаке наше школе који су посетили изложбу својих другара из четвртог разреда.