„Креирај, повежи,подели поштовање! Бољи интернет почиње са тобом“

Под овим слоганом обележен је Међународни дан безбедног интернета6. фебруара 2018. године, у информатичком кабинету ОШ“Десанка Максимовић“ у Ковину, различитим активностима. Ученици од 5. - 8. разреда су са својом наставницом информатике, Миланком Стојковић, најпре, израђивали плакате са значајним информативним садржајем дигиталног описмењавања младих, које су истакли у холовима школе. Затим су ,учешћем у наградном квизу, који онлајн путем организује Фондација Тијане Јурић, показали знања о друштвеним мрежама. Веома мотивисани да покажу шта знају, али и да дођу до нових информација, квиз су урадили веома ефикасно. Анкетом свих ученика, која је спроведена, добићемо одговоре и на питања, колико наши ђаци проводе времена дневно на интернету, Фејсбуку и колико пријатеља са ФБ лично познају, да ли интернет користе за лично образовање, колико су упознати са опасностима на интернету и коме се у том случају обраћају. Резултати анонимне анкете биће презентовани на заједничком, јавном часу, свим нашим ђацима и њиховим родитељима.

У циљу заштите деце на интернету, овакве активности се реализују и током школске године кроз друге наставне, али и ваннаставне садржаје у којима су ђаци вома активни и радо их прихватају.