Прваци и саобраћај

Ђаке прваке, Основне школе "Десанка Максимовић", посетили су: представник СУПа , Општине и Црвеног крста Ковин.

Представник СУПа је, уз пријатан разговор са ученицима и пригодан филм о саобраћају, помогао првацима да науче, на који начин могу најбоље да се снађу као учесници у саобраћају и заштите себе од опасности.

Представник Општине Ковин, поделио је поклоне првацима, који могу да им помогну и обезбеде безбедност у саобраћају. Флуоресцснтни жути прслуци и наруквице, књига и бојанка о саобраћају, уз распоред часова, прваке је мотивисало да научену лекцију " Безбедност деце у саобраћају", никада не забораве.

Представница Црвеног крста Ковин, приказала је првацима цртани филм , који им је помогао да схвате значај постојања Црвеног крста као организације. Прваци су кроз разговор и посматрање филма, могли да науче и закључе , колико су хуманост, солидарност, јединство и непристрасност битни за цео свет.

Насмејана лица ђака првака су највише оцене за овакве акције које се редовно одржавају по школама.

Велики поздрав од ученика првих разреда са учитељицама Иванком и Татјаном.

Татјана Бошков