Добродошлица првацима

„Радује се данас школа, будући јој стижу ђаци,
сви их редом поздрављају:
-ДОБРО ДОШЛИ НАМ ПРВАЦИ! “

Ученици млађих разреда и колекитив “Десанкине“ школе су и ове године 1. септембра 2017. уприличили свечаност будућим првацима и њиховим родитељима. Занимљивим хорским интерпретацијама, рецитацијама, сценским драматизацијама и ритмичким наступима, пријем нових ђака почео је весело! Добродошлица директорке школе, Ане Новковић, такође је малишане учинила да се осете у новом школском амбијенту, врло поносно! Прозивком учитељица: Татјане Бошков и Иванке Панић, наши првачићи су сигурним корацима приступали својој новој дружини. Раме уз раме, држећи се за ручице, са много поверења у учитељице које су их повеле ка школским клупама, смешили су се својим родитељима, управо схвативши да су учинили нешто много важно и значајно због чега се родитељи њима диче! Сваки првак је сео у школску клупу на којој је било прегршт поклона: школски прибор, свеске, књиге, комплет лектире за први разред, али највеће задовољство су причиниле корпе пуне укусних слаткиша којима су се веома обрадовали!