Владику Никанора дочекаше и ,,Десанкини” чувари православља

Дана 24. новембра, јесени Господње 2012. године, Српска православна црква и верници прослављају Светог мученика Стефана Дечанског – Мратиндан, а парохијани ИИ месне заједнице у СПЦ Свети Стефан Дечански у Ковину, своју храмовну славу.

Свети мученик Стефан Дечански Немањић, краљ српски, син је краља Милутина и отац цара Душана. Највећа задужбина био му је манастир Дечани, коме се и данас дивимо.

Његово Преосвештенство, Епископ Банатски Господин Никанор, посетио је Ковин и обрадовао парохијане својим присуством и служењем свете архијерејске литургије у СПЦ Свети Стефан Дечански. Звук звона у 8.30х огласио је долазак владике, кога је дочекао велики број верника, међу њима и најмлађи чувари православља, ученици ИИИ разреда ОШ ,,Десанка Максимовић” заједно са учитељицом Снежаном Ломигора. Такође, и ученици виших разреда поменуте школе, заједно са наставницом музичког, Снежаном Качина, били су учесници црквеног хора. Ученици су смерно приклонили главе примајући благослов од епископа Никанора.

Слава представља израз духовне и моралне снаге народа прекаљеног у славној прошлости, постојаног у садашњости и смиреног пред будућношћу.

Кристина Ломигора