Спорт, култура и знање у Десанкиној школи

У протеклој недељи, у нашој школи ,одржано је Општинско такмичење за дечаке и девојчице у одбојци. Домаћини такмичења, дочекали су по пет екипа у обе категорије и одлично организовали ток и услове такмичења. Фер-плеј игра и такмичарски дух свих играча показали су колико су ученици мотивисани да им спорт буде важан део живота у школи и ван ње. Одбојкашице Десанкине школе заузеле су друго место, а пласман на Окружном такмичењу, обезбедили су својој школи ,,Бора Радић", екипе дечака и девојчица из Баваништа. Честитамо!

Ученици млађих разреда Десанкине школе јуче  су посетили Центар за културу, где су одгледали позоришну представу ,,Седам Снежана и један патуљак", у извођењу деце Дечјег позоришта из Велике Плане. Духовита и необична бајка, разиграна дружина у музичким нумерама, одлична глума у сценском извођењу, све време је заокупљала пажњу наших ђака. С великим уживањем и громогласним аплаузом испратили смо наше другаре глумце који заслужују све похвале!

Завршен је и други круг такмичења у познавању географије Америке, чији је организатор Америчка амбасада. Пре такмичења, заменик конзула Тејвон Кук, одржао је предавање на енглеском језику о Мериленду. Ученици старијих разреда који су присуствовали презентацији, постављали су питања и активно учесвовали. Након тога, петоро седмака је полагало тест који су одлично урадили. Међутим, тачним одговором на бонус питање, у следећи круг такмичења пласирао се ученик ВИИ-2 разреда Ивковић Милан.  ,,Било је неизвесно до последњег тренутка. Много се радујем успеху који ми је омогућио одлазак у финале, сусрет са још осам вршњако из Србије и све то у Амбасади САДа", били су први Миланови утисци. Милану и његовој настававници енглеског језика Тођераш Емилији, желимо успешно такмичење, али и пријатне тренутке у овом неуобичајеном и несвакидашњем искуству!

ПР Наташа Буљугић