Ђаци фарбали ускршња јаја у хуманитарне сврхе

Ученици нижих разреда су уочи једног од највећих хришћанских празника – Ускрса, учествовали у креативној радионици украшавања и фарбања ускршњих јаја, која су касније поклонили у хуманитарне сврхе Специјалној болници за психијатријске болести ,,Ковин“.

Током радионице, учитељице су им причале о Ускрсу, традицији фарбања јаја, култури и обичајима нашег народа у вези са најрадоснијим празником. Циљ им је био да подстакну хуманост најмлађих, као и да их науче да негују своју културну баштину.

Ученици су показали изузетну маштовитост и оригиналност, фарбали су и сами осмислили јаја, направили права уметничка дела, која су поклоњена људима, којима ће она донети радости у време празника.

На крају, ђаци су једни другима пожелели срећан празник и леп школски распуст традиционалним хришћанским поздравом ,,Христос Васкрсе“.

Кристина Ломигора.