У сусрет новогодишњим празницима

И ове године, дечије позориште Бошко Буха припремило је традиционалну новогодишњу представу којом је обрадовало најмлађу публику, ученике нижих разреда наше школе. Ученици су заједно са учитељицама 17.12.2013. године уживали у представи са несвакидашњим садржајем, под називом ,,Вештице против Деда Мраза”.

Новогодишња представа ,,Вештице против Деда Мраза” је нова представа у режији Бошка Ђорђевића, а текст је написала Милена Деполо. Изводи се под слоганом ,,Да нам живот буде бајка”. Ученици наше школе нетремице су посматрали глумце на сцени у бајкама као што су: ,,Ивица и Марица”, ,,Успавана лепотица”, ,,Снежана и 7 патуљака”, а највећу пажњу свакако су привлачиле вештице из поменутих бајки. Да се бајке, ипак, срећно завршавају, имали смо прилику да доживимо и на сцени театра.

По завршетку представе, прошетали смо Кнез Михаиловом улицом и застали код анимираних и окићених  ,,Чаробних излога” Француског института. Сазнали смо да је француска дизајнерка Солин д’Абовил ове године одабрала четири песме Жака Превера и играјући се светлошћу и сенкама, преточила их је у чаробни свет који је и те како пробудио машту свих ученика, али и других пролазника. Тема ,,Чаробних излога” је обележавање тристогодишњице рођења Денија Дидроа, француског филозофа из 18. века, аутора прве енциклопедије. Пројекат „Дидро 2.0" нуди тумачење четири појма дефинисана у ,,Енциклопедији", а то су сан, писање, светлост и облак, аналогна и дигитална инсталација појмова истовремено.

У наставку шетње, малишане је нарочито привукао божићни фестивал ,,Трг отвореног срца”, пун штандова са разним слатким ђаконијама. Раширених руку, топлог осмеха и у добро познатом црвено-белом оделу са великим црвеним џаком, Деда Мраз је свечано дочекао наше ученике и врло радо се фотографисао са свима. Пожелели смо му срећне новогодишње и божићне празнике, а он нама много одличних оцена.

На крају данашњег зимског дана у празничној атмосфери, наши ученици вам у 2014. години желе да волите и праштате, желите и маштате, грешите и стварате, смејете се, растете, али и останете велико дете!

Снежана Ломигора