Европски дан језика

edjСавет Европе иницирао је обележавање Европског дана језика 2001. године и од тада се он обележава сваке године 26. септембра.

Учење језика је корисно за младе и за старије – никада није касно да се научи нови језик и ужива у могућностима које учење новог језика пружа. Учење других језика помаже да се боље разумемо и превазиђемо културолошке разлике, било да смо на одмору или живимо у другој земљи.

Европски дан језика се обележава широм континента организовањем различитих манифестација и активности. У нашој школи је такође обележен овај дан. Ученици Вршњачког тима, под руководством наставнице Ружице, су припремили плакат да би нас упутили на важност учења страних језика. Осим српског, енглеског и немачког језика, на плакату су стајале речи и на мађарском, румунском, шпанском... Тако да смо осим основних чињеница о Европском дану језика, научили и нове речи на различитим језицима.