Предавање "Лименка по Лименка" у нашој школи

У сарадњи Рецан Фондације из Београда и наше школе, у оквиру програма "Лименка по лименка", у којем активно учествујемо већ 4 године, ђацима првог разреда је 3. децембра одржано едукативно предавање о рециклажи лименки.

Представници Фондације су на врло креативан и забаван начин, уз много примера, упознали ученике са појмовима као што су: заштита човекове средине, селектовање и рециклирање отпада, неговање позитивног односа са природом и сл. Такође, ђаци су имали прилику да одгледају образовни филм и више чују о начинима како да практично примене основна сазнања о екологији и смање загађење у свом окружењу.

У завршном делу овог сусрета, одржан је квиз знања, када су ученици на тачне одговоре добили симболичне поклоне. Подељене су им и брошуре и приручници са едукативним садржајем, а школа је добила нове постере, сакупљачке кутије и џакове за одлагање лименки.

"Школа је основни фактор васпитања и еко образовања. Са утврђеним програмским садржајима и облицима, школа пружа највеће могућности у изграђивању свести ученика. Она пружа значајне могућности за стицање одређених знања, али и за изградњу одређених навика и развијања одговорног односа према природи" – поручују учитељице првог разреда: Снежана Ломигора и Наташа Буљугић.

Кристина Ломигора.