Фудбалски стадион

Сваки спортистасвојим покретима, потезима и вештинама ствара своје уметничко дело. Да би спортисти били у позицији да покажу своје умеће, потребни су и адекватни спортски терени. Тако је и у фудбалу. Данашњи фудбалски терени су грандиозни објекти у чије је стварање укључен цео тим стручњака. У петак, 13. фебруара, ученици IV-2 су на часовима ликовне културе направили конструкцију фудбалског стадиона и показали своје креативно умеће.

Први корак ка нашем циљу било је посматрање и разговор о приказаним фотографијама разних фудбалских стадиона широм света. Обратили смо пажњу на линије које ограничавају делове терена, на трибине, голове... Након тога су ученици били подељени у пет група, а свака група је добила свој задатак. Прва група ученика је била задужена за обележавање линија на терену, друга група за декорацију трибина, трећа за цртање играча у различитим положајима кретања, четврта за испуњавање травнате подлоге и пета група за израду занимљивих реклама.

Када смо испунили своје задатке, заједнички смо распоређивали делове стадиона у целину и лепили играче за подлогу. Ликовне технике које смо користили су колаж, темпере, акварел и фломастери.

Милош Баковић