Међународно такмичење „Дабар“ у нашој школи

Дабар је међународно такмичење из рачунарске и информатичке писмености за ученике основних и средњих школа. Његов основни циљ је повећање интересовања ученика за рачунарство и информатику.

Ученици учешћем на овом такмичењу схватају дарачунар није само средство за комуникацију, претраживање интернета, обраду текста, слушање музике и гледање филмова. Рачунар је неисцрпан извор занимљивих логичких проблема, због чега рад на рачунару никада није досадан.

Такмичење се школске 2015/2016. године реализује у следећим категоријама:

ученици основних школа узраста 1. и 2. разреда;
ученици основних школа узраста 3. и 4. разреда;
ученици основних школа узраста 5. и 6. разреда сврстани у категорију „Дабарчић“;
ученици основних школа узраста 7. и 8. разреда сврстани у категорију „Млади Дабар“.

Школско такмичење за ученике од 5. до 8. разреда основне школе одржано је у нашој школи 18. новембра, а школско такмичење за ученике од 1. до 4. разреда одржаће се 25. новембра 2015. године. Такмичење се реализује путем интернета и траје 40 минута.

Најбољи такмичари на школском такмичењу пласираће се на државни ниво такмичења.

Координатор такмичења: Миланка Стојковић
Ментори: Радомир ВукосавЉевић