,,Десанкини“ ђаци на Међународном фестивалу зелене културе

Ученици нижих разреда ОШ ,,Десанка Максимовић“ из Ковина су и ове године, заједно са учитељицама Снежаном Ломигора и Наташом Буљугић, посетили Међународни фестивал зелене културе ,,Green fest“ у Дому омладине у Београду.

У оквиру едукативног програма овог фестивала, ђаци су учествовали у креативној радионици под називом ,,Уметност рециклаже“, коју су одржале представнице удружења грађана ,,Green Link“. Ђаци су имали прилику да чују и науче нешто више о еколошким проблемима, начинима очувања животне средине и еко система, као и о самом процесу рециклаже. Затим су уз помоћ ментора и едукатора, путем креативног рада и стваралаштва, направили оригинална дела од рециклираног материјала која ће бити изложена у холу школе.

,,Десанкини“ ученици су на манифестацији посвећеној екологији, могли да уживају и у изложбама фотографија, инсталацији ,,Рециклажа игре“, ,,Еко Шик“ ревији хаљина, Recan фотографијама направљеним уз помоћ алуминијумских конзерви и приказу макета еколошких кућа.

Кристина Ломигора