Еколошко-хуманитарна акција "Чепом до осмеха"

Прикључили смо се еколошко-хуманитарној акцији „ЧЕПОМ ДО ОСМЕХА“.
„Десанкини“ ђаци из Ковина, су се радо одазвали још једној хуманитарној акцији која има за циљ да помогне деци са инвалидитетом или неком сметњом у развоју. Прикупљањем пластичних чепова од свих врста напитака, са амбалаже за личну хигијену, фломастера, лекова...(уопште, свих пластичних чепова), слањем даље на рециклажу, добијају се средства која су намењена у хуманитарне сврхе.

cep1 cep2

У нашем школском окружењу, свакодневно смо у прилици да помажемо другарима са посебним потребама, будемо им ослонац и подршка. Ово је један начин да посредно омогућимо лакше укључивање у образовни процес, јер путем рециклаже, праве се средства и помагала која олакшавају боравак у школи, а самим тим и омогућују ефикасније стицање знања. А када имамо задовољну, срећну и мотивисану сву децу, осмеси су неминовни. Најблиставији су, свакако, осмеси наших другара који знају да у школи имају сигурно и хумано окружење.