“Десанкини” ђаци на Фестивалу писаца за децу - Витезовом пролећу

У недељу 15. маја 2016. у Великој дворани Сава центра одржан је 14. Београдски фестивал писаца за децу – Витезово пролеће.

Ученици “Десанкине” школе били су део ове манифестације јер су и ове године добили награде за своја ликовно-литерарна остварења. То су ученици: Дукић Зоран II-1, Хана Закић II-1 и Петровић Милица II-2 разреда.Као подршка, уз њих су били другари оба одељења са учитељицама Снежаном Ломигора и Наташом Буљугић.

Као и предходних година, био је велики број уметника који су своје стваралаштво посветили деци и младима. Поред писаца, међу којима су најављени Матија Бећковић,Раша Попов, Добрица Ерић, Милован Витезовић, Недељко Попадић… публици су се обратити сликари, композитори, глумци, певачи… Њима су се придружили и друге познате личности из културног и јавног живота Београда и Србије: Леонтина и хор “Чаролија”, Мари Мари, Бора Чорба, Ивана Јордан, а у програму је било и низ забавних садржаја, укључујући дечије наступе.

Фестивал је значајан за ширење културног наслеђа као и усмеравања деце ка вредностима књиге, учења и правилног развоја.

На манифестацији је било подељено око 1000 књига и диплома, које су награде деци за стваралаштво у разним уметничким и образовним областима.

Фестивал Витезово пролеће један је од највећих образовних фестивала за младе. Организатор је Књижевни часопис за децу “Витез”, чији читаоци, а међу њима и “Десанкини”, већ дуги низ година, учествују на конкурсима са великим успехом и задовољством.